Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

4 maja 2017 r.
8:19

Matura 2017 polski: Odpowiedzi, arkusze CKE. Tutaj sprawdzisz

Autor: Zdjęcie autora dw

Matura 2017 polski, odpowiedzi i arkusze na naszej stronie. 283 tys. absolwentów polskich szkół ponadgimnazjalnych pisze w czwartek egzamin dojrzałości z języka polskiego.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
Aktualizacja artykułu: 4 maja 2017 r. 15:32
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Matura 2017 - polski podstawowy i rozszerzony

Matura 2017 polski. ODPOWIEDZI i arkusze CKE sprawdź TUTAJ. "Temat rozprawki zaskakująco łatwy"

Tradycyjnie już maturzyści obstawiają na pisemnej maturze z polskiego „Pana Tadeusza” i "Dziady" Adama Mickiewicza. Pojwiają się także Bolesław Prus, Stanisław Wyspiański i Stefan Żeromski. 

– Nie boję się matury z polskiego. Myślę, że jestem przygotowany i na każde zadanie będę coś mógł napisać, podać odpowiedzi. Boję się za to matematyki. Niewiele z niej rozumiem, a jak patrzę na arkusze i odpowiedzi z ubiegłych lat, to jestem załamany – mówi Artur z 9 LO.

Relacja na żywo:

15:15

Sugerowane odpowiedzi publikujemy powyżej. Sprawdźcie, jak napisać rozprawkę! Egzamin rozwiązuje pani Izabela Kasperek, egzaminatorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a także autorka kanału Wiedza z Wami

14:25

ARKUSZE CKE już są. Niebawem podamy odpowiedzi. Test rozwiązywać będzie nauczycielka języka polskiego.

13:30 

Niebawem powinny pojawić się arkusze z matury z języka polskiego, później zaczniemy publikować odpowiedzi

11:46

Jak Wam poszło? 

"Taki łatwy temat - Chłopi, inny świat i opowiadania Borowskiego i macie 70 proc." - pisze jeden z użytkowników Twittera.

"Jakbym pisała ta rozprawkę, to napisałabym o Wokulskim, Judymie i Soni" - dodaje inna osoba.

10:47 - Na maturze pojawił się fragment tekstu Antoine de Sainta-Exupérego o pilotach. Trzeba było także napisać rozprawkę na temat: "Praca - pasja czy obowiązek"? 

 

9:11 - Matura pisemna z polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9 i potrwa 170 minut. O godz. 14 zacznie się matura z polskiego na poziomie rozszerzonym.

W piątek egzamin z matematyki i wiedzy o tańcu, a 8 maja z języka angielskiego.

 

Sonda: Jak oceniasz maturę 2017 z języka polskiego?

Liczba głosów: 977
57.52%
Była łatwa
42.48%
Była trudna

Matura 2017 - harmonogram

9 maja - matematyka rozszerzona, język łaciński

10 maja - wos i informatyka

11 maja - język niemiecki podstawowy i roszerzony

12 maja - biologia i filozofia

15 maja - historia, historia sztuki

16 maja - chemia, geografia

17 maja - język rosyjski

18 maja - fizyka i astronomia, historia muzyki

19 maja - język francuski

22 maja - język hiszpański

23 maja - język włoski

24 maja - języki mniejszości narodowych

Matura ustna potrwa od 8 do 20 maja.

Czy warto kochać pomimo cierpienia? - taki temat trzeba było poruszyć w oparciu o IV część Dziadów Adama Mickiewicza na maturze z polskiego w ubiegłym roku. Maturzyści mieli przeanalizować również fragment "Lalki" Bolesława Prusa. Chodziło o list zaadresowany do Wokulskiego, który otrzymał Rzecki.

Był także tekst do analizy na temat "pisania w internecie", w tym stosowania polskich znaków i interpunkncji. Trzeba było napisać, w jaki sposób internetowe pisanie wpływa na język polski.

– Do matury z polskiego uczyłam się do ostatniej chwili. Na szczęście w długi była brzydka pogoda, więc łatwiej było się skupić. Uczyłam się w ten sposób, że sprawdzałam m.in. arkusze sprzed lat i uczyłam się odpowiedzi – przyznaje Joanna, z 9 Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. – Obawiam się matury z polskiego - przyznaje.

>> Sprawdź także: Matura 2016: Polski, odpowiedzi i arkusze CKE - POBIERZ poziom podstawowy i rozszerzony

Matura 2017 - o czym warto pamiętać?

O czym warto pamiętać na maturze z polskiego

Maturzyści muszą wziąć ze sobą dowód osobisty i długopis lub pióro, koniecznie z czarnym tuszem. Z dodatkowych akcesoriów mogą korzystać na iinych egzaminach: na maturze z fizyki, chemii i biologii mogą używać linijki oraz prostego kalkulatora. Kalkulator jest dopuszczony także na maturze z informatyki i wos.

Na matematykę można wziąć cyrkiel, a na geografię i historię - lupę. 

Zobacz także: Aplikacja maturalna, która podbija internet

Matura polski 2017 - odpowiedzi, arkusze CKE

Przed maturą w internecie pojawia się wiele stron i tematów na forach, gdzie ludzie oferują arkusze, pytania a nawet odpowiedzi. Warto jednak zachować ostrożność i nie dać się oszukać, bo można tylko stracić pieniądze. Oszuści liczą na to, że w łatwy i szybki spobób zarobią. Korzystają z tego, że zestresowani przed maturą uczniowie są niepewni swojej wiedzy.

Odpowiedzi, arkusze CKE z matury 2017 z polskiego i innych przedmiotów pojawią się na naszej stronie internetowej już po egzaminie.

Warto do nas zaglądać. Powodzenia!

Odpowiedzi i arkusze:

> Matura język polski (podstawowy) - Matura 2017 Polski

Pozostałe informacje

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie
zdjęcia

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie

Trzeci maja dopiero w sobotę, ale tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. ks. P.K. Sanguszki w Lubartowie już w zeszłym tygodniu postanowoli to święto uczczić. Zatańczyli poloneza w miejskim parku.

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

Mathieu Scalet od pierwszy od lutego pojawił się ostatnio w podstawowym składzie Motoru

Motor w piątek zagra sparing z Widzewem, kolejny mecz w lidze dopiero 9 maja

Motor kolejny mecz o punkty zagra dopiero 9 maja. Żótło-biało-niebiescy zmierzą się wtedy u siebie z Piastem Gliwice (godz. 18). To nie znaczy jednak, że piłkarze Mateusza Stolarskiego będą mieli wolne. W piątek o godz. 12 czeka ich sparing z Widzewem Łódź.

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej zakończył się skandalem. Przy pomocy swoich zwolenników kandydat na prezydenta Polski usunął z budynku Urzędu Miasta flagę Ukrainy.

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego
samorząd

Jarosław Gowin wraca do gry. Nowa rola byłego wicepremiera w Chełmie

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma nową pracę. Został pełnomocnikiem ds. współpracy z uczelniami wyższymi oraz partnerstwa międzynarodowego w kancelarii prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka.

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0
galeria

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0

Pierwszy mecz finałowy PlusLigi dla drużyny z Lublina. Bogdanka LUK pokonała na wyjeździe ALuron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Jak środowe spotkanie oceniają obie ekipy?

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie
Historia
galeria

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie

Święto Pracy, czyli 1-maja było jednym z najważniejszych świąt w czasach PRL, które obchodzono nad wyraz uroczyście, najczęściej z udziałem najwyższych władz partyjnych. O tym, w jaki sposób obchodzono to święto świadczą liczne, archiwalne fotografie.

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Długi weekend majowy to czas, gdy Polacy tłumnie ruszają w drogę na zasłużony odpoczynek. Jednak policja apeluje, by w tym czasie nie wyłączać myślenia i pamiętać o zdrowym rozsądku podczas błogiego wypoczynku.

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika Łęczna nie otrzymują na czas pensji wobec czego przed niedzielnym meczem z Odrą Opole na jego piłkarze w ramach protestu wyszli na murawę z kilkuminutowym opóźnieniem. Po zakończeniu spotkania kibice zielono-czarnych domagali się w mediach społecznościowych odpowiedzi zarządu klubu do zaistniałej sytuacji. Ta została opublikowana w środę wieczorem

Walka o mistrzostwo LNBA jest bardzo zacięta

LNBA: Matematyka pokonała Patobasket i wyrównała stan rywalizacji

Wydawało się, że już w niedzielę poznamy mistrza LNBA. Okazało się jednak, że stara gwardia jeszcze się dobrze trzyma, co pokazał niedzielny mecz. Matematyka wygrała z Patobasketem i o losach tytułu zadecyduje trzecie spotkanie.

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Kucharz, juror Masterchefa i Masterchefa Juniora, Tomasz Jakubiak nie żyje. Miał 41 lat.

Stal Kraśnik powiększyła przewagę nad Lublinianką do sześciu punktów

Stal Kraśnik ucieka Lubliniance, Hetman Zamość podziękował trenerowi

W środę została rozegrana 26. kolejka Keeza IV ligi. Stal Kraśnik bez problemów wygrała mecz z Kłosem Gmina Chełm 4:0, a skoro Lublinianka zostawiła trzy punkty w Janowie Lubelskim, to lider powiększył przewagę nad ekipą z Wieniawy do sześciu punktów. Kolejnej porażki doznał Hetman Zamość, a działacze szybko po spotkaniu poinformowali, że Robert Wieczerzak i jego sztab zostali odsunięci od prowadzenia drużyny.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium